KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14499331
nr 1449 9331
Carl August Olausson
(1865-1933), Sverige
Bondetåget 1914, Skånska gillet Grand Hotell. Oramat löst blad. Signerad, blandteknik, daterad 1914. Bladets mått: 50x36 cm
Carl August Olausson, svensk konstnär född 1865, död 1933.
Utrop:
600 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:59:16
Carl August Olausson
Läs mer om Carl August Olausson