KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14499331

nr 1449 9331

Carl August Olausson

(1865-1933), Sverige

Bondetåget 1914, Skånska gillet Grand Hotell. Oramat löst blad. Signerad, blandteknik, daterad 1914. Bladets mått: 50x36 cm

Carl August Olausson, svensk konstnär född 1865, död 1933.

Utrop:

600 kr

måndag 21 februari 2022
kl 19:59:16

Carl August Olausson

Läs mer om Carl August Olausson